• Producent: Ostrovit
  • Kategoria: Zdrowa żywność

Olej kokosowy nierafinowany jest naturalnym produktem pozyskiwanym z miąższu kokosa. Jest otrzymywany w procesie tłoczenia w zimnej temperaturze (do 40 poziomów), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony. Uważany za najzdrowszy olej ze względu na bogatą zawartość elementów odżywczych oraz kwasu laurynowego. Ma dobroczynny wpływ na funkcjonowanie niemal wszelkich układów i narządów w organizmie.

Wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego organizmu. Posiada silne atrybuty antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze.

Olej kokosowy stymuluje wchłanianie wapnia, magnezu, żelaza. Udoskonala metabolizm, dzięki temu upraszcza redukcję masy ciała. Nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Dobrze wpływa na układ nerwowy i niepodatnościowy. Nieprzeciętny dla osób będących na diecie odchudzającej, dla sportowców, a także niewiele znaczących dzieci. Prawidłowy dla alergików oraz wegetarian.

średnio-łańcuchowych kwasów tłuszczowych powoduje, ze jest łatwostrawnym i momentalnie przyswajalnym tłuszczem. Zalecany osobom z zaburzeniami wchłaniania tłuszczów, chorobami trzustki, celiakią, przewlekłą biegunką.

Olej kokosowy nierafinowany ma ładny, lekki zapach i delikatny smak orzecha kokosowego. Jest doskonałym elementyem potraw i wypieków. Jest niepodatnym na wysokie temperatury, przez co genialnie nadaje się do smażenia i pieczenia. Temperatura dymienia oleju kokosowego nierafinowanego wynosi ok 177 st C.

Dzięki swoim specyficznym właściwościom, pięknemu zapachowi i wysokiej zawartości części odżywczych olej kokosowy ma użycie w dodatku w kosmetyce. Głęboko nawilżają i odżywiają skórę i włosy. Doskonale sprawdza się jako krem dla skóry suchej i odwodnionej. Ponadto występowanie kwasu laurynowego perfekcyjnie zwalcza zmiany trądzikowe.

mocne strony artykułu

  • subtelny zapach i smak kokosa.
  • Tłoczony na zimno, nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony.
  • Jest źródłem łatwostrawnego, poprawnie przyswajalnego tłuszczu.
  • Przyspiesza metabolizm, dzięki temu upraszcza redukcję masy ciała.
  • Nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.
  • wspaniały dla osób będących na diecie odchudzającej, sportowców, drobnych dzieci, alergików.

* Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8500 kJ/2000kcal)

Stosować w zależności od zapotrzebowania.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Zdrowa żywność