Myvita Młody jęczmień bio sproszkowana trawa 500 g - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: MyVita
  • Kategoria: Zdrowa żywność
Młody jęczmień BIO proszek MyVita Suplement diety

Młody jęczmień stanowi obfitość witamin i składników mineralnych. Jest źródłem witamin z grupy B, antyoksydantów (witaminy C, E i K, beta-karotenu) i minerałów: mangan, magnez, potas, chrom, żelazo, wapń, fosfor, cynk, krzem, sód oraz bor.

Oprócz tego zielone łodygi jęczmienia zawierają naturalne hormony i chlorofil. W porównaniu z innymi roślinami młody jęczmień jest bogaty w potrzebne aminokwasy, a więc te, których nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować.

Młody jęczmień działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i przeciwwirusowo. Jest pomocny w leczeniu zmian skórnych, chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy. Coraz częściej jest wykorzystywany jako środek wspomagający odchudzanie. Zielony jęczmień ze względu na swe parametry znajduje użycie jako preparat do odświeżania oddechu i płukania gardła.

Młody jęczmień ma więc silne parametry przeciwutleniające. Pomaga w leczeniu trądziku i owrzodzeń. W dodatku łagodzi bóle żołądka, bóle stawów i zmniejsza stany zapalne. Ponadto wysoka zawartość chlorofilu sprzyja odkwaszeniu organizmu, gwarantując równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Młody jęczmień oprócz bogactwa witamin i elementów mineralnych jest także źródłem rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który przyspiesza metabolizm tłuszczu w organizmie i obniża stężenie cholesterolu we krwi. W dodatku w młodym jęczmieniu występują frakcje błonnika nierozpuszczalnego warunkujące prawidłowy wpływ na pracę układu pokarmowego i zniżające ryzyko nowotworu jelita grubego.

dodatkowo zielony jęczmień może być pomocny w prewencji i leczeniu cukrzycy, chorób,

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Zdrowa żywność